ՏԻՄ ընտրությունների նախնական տվյալները (Թարմացվող)
23:30
Հրազդան համայնք`
ՔՊ - 13377
ՀՅԴ - 1483
Ապրելու երկիր - 1108
ԼՀԿ - 791
23:17
Էջմիածնի 14/24 տեղամաս`
Էջմիածին դաշինք - 180
ՔՊ - 156
Էջմիածնի 14/25 տեղամաս՝
ՔՊ - 122
Էջմիածին դաշինք -160
Թալին համայնք՝
«Քաղաքացիական պայմանագիր»- 4345
«Զարթոնք»- 1981
«Հայք»- 1431
ՀՅԴ- 1103
Արարատի Սուրենավան համայնք՝
Հզոր համայնք- 442
ՔՊ- 380
«Կայունություն»- 25
«Հանուն Հանրապետության»- 50
անվավեր- 15
Աբովյանի 29/16 տեղամաս
ԲՀԿ-250
ՔՊ-156
ՀՅԴ-33
«Հանրապետություն»-47
Աբովյանի 29/15 տեղամաս
ԲՀԿ-330
ՔՊ-201
ՀՅԴ-38
«Հանրապետություն»- 112
Աբովյանի 29/17 տեղամաս
ԲՀԿ-208
ՔՊ-142
ՀՅԴ-28
«Հանրապետություն» - 41
Աբովյանի 29/23 տեղամաս
ԲՀԿ-176
ՔՊ-171
ՀՅԴ-25
«Հանրապետություն»- 70
Նոր Հաճնի Քանաքեռավան համայնք՝
ՔՊ - 668
ՀՅԴ - 169
Մաթևոսյան Դաշինք - 399
Մասիսի Ղուկասավան համայնք՝
ՔՊ - 388
Համբարձումյան Դաշինք - 218
Աշտարակի Ուջան համայնք՝
ՔՊ - 650
ՀՅԴ - 111
Հայրենիք - 32
Վանաձոր համայնք (23/36 տեղամաս)
Ասլանյան դաշինք - 273
ՔՊ - 117
Փելեշյան դաշինք - 83
Ալյանս - 12
Հանրապետություն - 12
Ապրելու երկիր - 5
Հայրենիք - 29
ԲՀԿ - 13
ՀԿԿ - 8
Մեծամորի Նոր Արմավիր համայնք՝
ՔՊ - 294
ՀՅԴ - 114
23:00
Աբովյանի 29/22 ընտրատեղամաս
ԲՀԿ 284
ՀՅԴ 24
Հանրապետության 24
ՔՊ 229
Անվավեր 13
Նոյեմբերյանի Դեղձավան համայնք
Ապրելու երկիր- 56
Հանուն հանրապետության- 54
ՔՊ- 33
Նոյեմբերյանի Դովեղ համայնք՝
Քպ 184
Ապրելու երկիր 66
Նոյեմբերյանի Ոսկեվան համյանք
Քպ 269
Հանուն հանր. 147
Ապրելու երկիր 110
Նոյմեբերյանի Պտղավան համայնք
Հանուն հանր. -306
ՔՊ- 73
Ապրելու երկիր- 19
Նոյեմբերյանի Արճիս համայնք՝
Ապրելու երկիր-162
ՀՀ-168
ՔՊ- 187
Նոյեմբերյանի Զորական համայնք՝
Ապրելու երկիր-150
Հանուն Հանրապետության-125
ՔՊ-50
Ապարանի Մելիքգյուղ համայնք՝
ՔՊ-250
«Կարեն Եղիազարյան» դաշինք -297
Ապարանի Վարդենուտ համայնք՝
ՔՊ-163
«Կարեն Եղիազարյան» դաշինք -273
Ապարանի Լուսագյուղ համայնք՝
ՔՊ-88
«Կարեն Եղիազարյան» դաշինք -303
Ապարանի Ջրամբար համայնք՝
ՔՊ-6
«Կարեն Եղիազարյան» դաշինք-38
Ապարանի Շողակն համայնք՝
ՔՊ-25
«Կարեն Եղիազարյան» դաշինք-50
Ապարանի Եղիպատրուշ համայնք՝
ՔՊ-157
«Կարեն Եղիազարյան դաշինք»- 208
Ապարանի Սարալանջ համայնք՝
ՔՊ- 21
«Կարեն Եղիազարյան» դաշինք-80
Ապարանի Ձորագլուխ համայնք՝
ՔՊ-37
«Կարեն Եղիազարյան» դաշինք- 140
22:23
Սպիտակ համայնք՝
ՔՊ - 83
ՀՅԴ - 5
Հայրենիք - 3
Մասիսի Գետափ համայնք՝
ՔՊ - 476
Համբարձումյան Դաշինք - 65
Արարատի Ուրցաձոր համայնք՝
ՔՊ- 420
Հզոր համայնք- 728
«Հանրապետություն»-120
Սևանի Գեղամավան համայնք՝
ՀՅԴ - 461
«Սարգիս Մուրադյան» դաշինք - 123
«Հանրապետություն» - 21
Ախուրյան համայնք՝
«Ախուրյան» դաշինք – 891
«Հաղթանակ» կուսակցություն – 994
ՔՊ– 1915
Վարդենիսի Մաքենիս համայնք՝
«Միասնական Վարդենիս (ՀՅԴ - ԺԱԿ)»- 96
«Ահարոն Խաչատրյան» դաշինք - 54
անվավեր - 2
Արարատի Արարատ համայնք՝
ՔՊ-192
Հզոր համայնք- 222
Հանրապետություն- 277
Ծաղկաձոր համայնք`
ՔՊ - 750
Մեր համայնքը դաշինք - 313
Թալինի Աշնակ համայնք՝
ՔՊ - 404
Զարթոնք - 40
Հայք - 21
ՀՅԴ - 55
Թումանյան համայնք`
ՔՊ - 72
Հանրապետություն - 43
Աշոցք խոշորացված համայնքի նախնական արդյունքները բոլոր ընտրատեղամասերից
ՔՊ - 2311
ԲՀԿ - 1102
Մասիսի Սիփանիկ համայնք՝
ՔՊ - 62
Համբարձումյան դաշինք- 118
22:04
Ապարանի 10 ընտրատեղամաս՝
ՔՊ-736
Եղիազարյան դաշինք-1291
Վարդենիսի Արբունք համայնք՝
«Միասնական Վարդենիս»113,
ՔՊ – 14,
«Ահարոն Խաչատրյան» դաշինք – 56
Վարդենիսի Դարբունք համայնք՝
«Միասնական Վարդենիս» - 46,
ՔՊ – 10,
«Ահարոն Խաչատրյան» դաշինք – 25
Վարդենիսի Ավազան համայնք՝
«Միասնական Վարդենիս» - 58,
ՔՊ – 27,
«Ահարոն Խաչատրյան» դաշինք – 25
Ապարանի Երնջատափ համայնք՝
Եղիազարյան դաշինք-163
ՔՊ-38
Ապարանի Զորագլուխ համայնք՝
Եղիազարյան դաշինք-138
ՔՊ-37
Ապարանի Ափնա համայնք՝
Եղիազարյան դաշինք-122
ՔՊ-138
Վեդիի 18/45 ընտրատեղամաս
«Հզոր համայնք»- 440
ՔՊ- 220
Հանրապետություն կուսակցություն- 67
Մեծամորի Գետաշեն համայնք՝
ՔՊ - 485
ՀՅԴ - 22
Աշտարակի Օհանավան համայնք՝
ՔՊ - 554
ՀՅԴ - 23
Հայրենիք - 12
Նոյեմբերյանի Դեբեդավան համայնք
Ապրելու երկիր - 71
Հանուն Հանրապետության -138
ՔՊ - 62
Ապարանի Վարդենիս համայնք`
Կարեն Եղիազարյան դաշինք - 240
ՔՊ - 68
Ապարանի Նիգավան համայնք՝
Կարեն Եղիազարյան դաշինք - 187
ՔՊ - 105
Ապարանի Մռավյան համայնք՝
Եղիազարյան դաշինք - 208
ՔՊ - 157
Արագածոտնի Արայի համայնք՝
Կարեն Եղիազարյան դաշինք - 139
ՔՊ - 87
Էջմիածնի 14/25 ընտրատեղամաս
Քպ ֊122
Էջմիածին դաշինք֊ 160
21:47
Թթուջուր համայնք`
Կարեն Եղիազարյան դաշինք - 102
ՔՊ - 82
Արարատ համայնք`
Հանուն Հանրապետության - 277
ՔՊ - 192
Հզոր Համայնք - 222
Ապրելու Երկիր - 78
Կայունություն - 40
Մասիսի Ազատաշեն համայնք`
ՔՊ - 174
Համբարձումյան դաշինք - 117
Աշտարակի Արուճ համայնքից`
ՔՊ - 210
ՀՅԴ - 93
Հայրենիք - 15
Աբովյանի Կաթնաղբյուր համայնք՝
ԲՀԿ-136 ձայն,
ՔՊ-90
«Հանրապետություն»-25 ձայն
ՀՅԴ-0
Մեծամորի Մրգաշատ համայնք՝
ՀՅԴ-248
ՔՊ-154
անվավեր-5
Արարատի Լուսաշող համայնք՝
ՔՊ-130
Հզոր համայնք-135
Հանրապետություն- 117
Արարատի Դաշտաքար համայնք՝
ՔՊ-150
Հզոր համայնք-78
Հանրապետություն-22
անվավեր-8
21:33
Արարատի Լանջանիստ համայնք՝
«Հզոր համայնք»-22
ՔՊ- 17
«Հանրապետություն»-4
Արագածոտնի Չքնաղ համայնք՝
ՔՊ- 21
«Կարեն Եղիազարյան» դաշինքի- 124
Արարատի Նոր Կյուրին համայնք`
ՔՊ - 320
Համբարձումյան դաշինք - 54
Թալինի Դիան համայնք`
ՔՊ - 101
Զարթոնք - 7
Հայք - 51
ՀՅԴ - 12
Թալինի Ծաղկասար համայնք`
ՔՊ - 28
Զարթոնք - 9
Հայք - 4
Այսօր մի շարք համայնքներում ՏԻՄ ընտրություններ են, ներկայացնում ենք նախնական տվյալները: